Почетна тагови мемфис

таг: мемфис

NBA колумна на Димитар Младеновски-Приказната за Дарко Миличич

Многумина ги интересира кој е играчот кој на (според повеќето) најсилниот драфт во историјата на NBA, беше втор избор пред многу NBA легенди? Се работи...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Џа Морент заборави дека и за него...

Џа Морент влегува во сериозни проблеми. All-Star бекот на Мемфис Гризлис, нема да игра барем во следните два натпревари по одлука на раководството на тимот....

NBA-“Кралевите” со нов подвиг (ВИДЕО)

Сакраменто Кингс гостуваше на Мемфис Гризлис, во обид да направи нешто кое се нема случено цели 14 години. Одличната игра во нападот константо го зголемуваше...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-Рафална стрелба на синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Исклучително ефикасна NBA ноќ. Мемфис гостуваше во Хјустон а Џа Морент повторно на дело ја покажа својата игра и врвната форма на стартот од првенството....

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-Морент приреди вистинско шоу во Детроит (ВИДЕО)

Се ближи почетокот на NBA сезоната. Остануваат само уште неколку денови од припремниот период и пријателските натпревари. Синоќа Мемфис гостуваше во Детроит а Џа Морент...

“Лавот” се сели во Лондон

Антонио Конте е решен од Тотенхем да направи конкурент за освојување на Премиер лигата. Италијанскиот стратег утрово објави заинтересираност за фудбалер кој би го посакал...

NBA-Монструозна партија на Морент (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс и Мемфис Гризлис одиграа возбудлив втор натпревар во меѓусебната серија. Овој пат, младите "гризли мечки" го возвратија ударот победувајќи со 106:101 и...

NBA-Драматично во Мемфис (ВИДЕО)

Мемфис Гризлис и Голден Стејт Вориорс ја започнаа својата битка за пласман во финалето на западната конференција. Првиот натпревар ги оправда очекувањата. Во меч кој...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО