NBA-Морент приреди вистинско шоу во Детроит (ВИДЕО)

319

Се ближи почетокот на NBA сезоната.

Остануваат само уште неколку денови од припремниот период и пријателските натпревари. Синоќа Мемфис гостуваше во Детроит а Џа Морент уште еднаш ги потсети навивачите какво уживање е да се гледа натпревар кога е тој во главна улога.

“Гризлис” го добија мечот со 126:111 а нивниот млад лидер постигна 31 поен за само 25 минути поминати во игра. Она што воодушевувеше е начинот на кој 23-годишната ѕвезда ги реализираше поените. Многу бројните влезови во рекетот, силни забивања, молневити контри, Морент си поигруваше со одбраната на “пистонси”.

Oфицијалниот старт на сезоната е закажан за 18 Октомври.

NBA FAN
Димитар Младеновски