Почетна тагови филаделфија

таг: филаделфија

NBA-Кливленд во победничка серија, Лилард со тимски рекорд (ВИДЕО)

Кливленд продолжува со одлична игра. Кавалирс ја пречекаа Јута Џез и победија во четвртиот натпревар едно по друго, со убедливи 122-99. Шест играчи имаа двоцифрен број...

NBA-Градско дерби и Источен трилер (ВИДЕО)

Градското дерби во "градот на ангелите" донесе многу возбудувања. Во натпревар на коj "Клиперси" водеа со 16 поени предност, "Лејкерси" успеаа да се вратат и...

NBA-Официјален старт на новата сезона (ВИДЕО)

Започна новата NBA сезона. Шампионот Голден Стејт Вориорс го пречека Лос Анџелес Лејкерс. "Воините" најпрво ги добија шампионските прстени а потоа покажаа зошто лани го...

NBA-Ален Ајверсон и Лери Браун поседуваат ретко видена приказна (ВИДЕО)

Можеби најважната компонента во тимскиот успех е релацијата помеѓу главниот тренер и главниот играч на тимот. Една од најинтересните NBA приказни е релацијата помеѓу Ален...

Џоел Ембид има шанса да ја претставува Франција?

Додека се рехабилитира од повредата која ја заработи на шестиот меч против Торонто Репторс, за Џоел Ембид пристигна интересна информација. Фаворитот за наградата MVP –...

NBA-Драма во Торонто (ВИДЕО)

На синоќешниот натпревар помеѓу Торонто Репторс и Филаделфија 76ерс регуларните 48 минути не беа доволни да се реши победникот. Во дополнителните 5 минути игра, гостите...

NBA-Феникс ја потврди лидерската позиција (ВИДЕО)

Феникс Санс се судри со Филаделфија 76ерс во дуел на првопласираните тимови во двете конференции. Домаќините ја потврдија одличната форма и извојуваа голема победа во...

NBA-Силно деби на Џејмс Харден (ВИДЕО)

Синоќа, Џејмс Харден го имаше своето деби во новиот дрес. Филаделфија 76ерс гостуваше на Минесота Тимбервулвс а новодојдениот стрелец од стартот се покажа во одлично...

NBA-Бостон ја разнесе Филаделфија (ВИДЕО)

Филаделфија го пречека Бостон и доживеа нешто кое ретко кој можеше да претпостави. Новодојдениот Џејмс Харден беше во салата, ги поздрави навивачите но не дебитираше...

NBA-Џејмс Харден има нов број (ВИДЕО)

Откако му се оствари желбата да заигра во Филаделфија, поранешниот MVP Џејмс Харден ќе биде принуден да го промени бројот на дресот. Во текот на...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО