NBA-Силно деби на Џејмс Харден (ВИДЕО)

512

Синоќа, Џејмс Харден го имаше своето деби во новиот дрес.

Филаделфија 76ерс гостуваше на Минесота Тимбервулвс а новодојдениот стрелец од стартот се покажа во одлично светло. Харден постигна 27 поени и 12 асистенции во големата победа на гостувањето во Минеаполис (133-102).

Џоел Ембид имаше импресивен дабл-дабл учинок од 34 поени и 10 скокови, а првиот плејмејкер Тајрис Мекси постигна 28 поени. Филаделфија се наоѓа на третата позиција во источната конференција со скор 36-23.

NBA FAN

Димитар Младеновски