NBA-Тензичен меч во Милвоки (ВИДЕО)

284

Тимот на Милвоки успеа да го преживее налетот на Бруклин и намали во меѓусебната серија на 2:1 (конечни 86:83). Иако домаќините во првата четвртина започнаа фуриозно и ја завршија со резултат 30:11, остатокот од натпреварот беше далеку по неизвесен.

Крис Миделтон со 35 и Јанис Антетокумпо со 33 поени ги предводеа “елените” до првата победа во серијата. Двата “all-star” играчи постигна 80% од тимските поени. На спротивната страна Кевин Дурент беше прв стрелец со 30 постигнати поени.

NBA FAN

Димитар Младеновски