Почетна тагови димитар младеновски

таг: димитар младеновски

NBA-Хјустон е најголемото изненадување во моментов (ВИДЕО)

Едно од најинтересните тимови во лигата е младиот состав на Хјустон Рокетс.По ужасната серија од 15 порази едно по друго, "рокетси" во моментов, имаат...

ТРАГЕДИЈА-Почина Стеван Јеловац

Страшна вест ја потресе кошаркарска Европа. Вечерва, српскиот кошаркар, Стеван Јеловац ја загуби најважната битка.  На 14 Ноември, Јеловац колабираше на тренинг со својот клуб,...

NBA-Биковите го освоија Бруклин (ВИДЕО)

Возбудлив и неизвесен дуел во "Барклејс центар". Бруклин го пречека Чикаго во исклучително возбудлив меч, помеѓу два од најдобрите тимови во Источната конференција.Бруклин го...

NBA-Невиден дебакл на Оклахома Сити

Од синоќешната NBA програма, го издвојуваме највисокиот пораз во историјата на лигата. Мемфис ја демолираше Оклахома со (неверојатни) 73 поени разлика (152-79). Катастрофалниот пораз на...

NBA-Актуелниот шампион во поход кон врвот (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во одличен ритам. Милвоки Бакс стигна до својата 8-ма победа по ред.Во синоќешниот натпревар против Шарлот Хорнетс, "бакси" во неизвесна завршница успеаа...

NBA-Дуел за врвот помеѓу двата најдобри тимови (ВИДЕО)

Возбудлива ноќ во NBA. Најинтересниот меч се одржа во Аризона, каде се соочија двата најдобри тимови сезонава.Феникс Санс го пречека Голден Стејт Вориорс во...

NBA-Братски двобој во “ветровитиот” град (ВИДЕО)

Од синоќешната програма, го издвојуваме дуелот помеѓу долгогодишните ривали од Централната дивизија. Чикаго, во "Јунајтед" центарот, го пречека Шарлот.Ова беше посебен дуел, бидејќи (еден...

NBA-Лејкерс и Пистонс се соочија по големиот инцидент (ВИДЕО)

Осум дена по "крвавиот дуел" во Детроит, повторно се соочија Лос Анџелес Лејкерс и Детроит Пистонс. Таа вечер Леброн Џејмс и Ајзеа Стјуарт имаа...

NBA-Нова драма помеѓу Минесота и Филделфија (ВИДЕО)

Дуелот пред две сезони, помеѓу Тимбервулвс и 76ерс, во Филаделфија, го одбележа физичката пресметка помеѓу центрите Карл Ентони-Таунс и Џоел Ембид. Овој настан секогаш...

NBA-Калифорниското дерби едвај дочека крај (ВИДЕО)

Дуелите помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Сакраменто Кингс, имаат посебно значење за долгогодишните кошаркарски фанови. Двата тима имаат безброј незаборавни средби уште од времето...
Скопје
clear sky
-3.2 ° C
1.2 °
-3.2 °
100 %
1kmh
0 %
Thu
8 °
Fri
9 °
Sat
4 °
Sun
6 °
Mon
4 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО