Почетна тагови бруклин

таг: бруклин

NBA со Димитар Младеновски-Шампионска победа на Лејкерс (ВИДЕО)

Голема победа на Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен против Бруклин Нетс. Десеткувани од повреди, "езерџиите" со одлична тимска игра го остварија најголемиот овогодишен...

NBA со Димитар Младеновски-Кевин Дурент се врати за уште посилен Бруклин...

Од синоќешната NBA програма, го издвојуваме дуелот во Бруклин , помеѓу домашните “нетси” и младиот тим на Њу Орлеанс Пеликанс.Во натпревар на кој доминираа...

NBA со Димитар Младеновски-Нов лидер на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Денвер Нагетс сериозно се засили за време на трансфер периодот. Доведувањето на Ерон Гордон и Џавејл Мек Ги беше одличен потег на...

NBA со Димитар Младеновски-Нова возбудлива кошаркарска ноќ

Уште една бурна и исклучително интересна кошаркарска вечер.По петочниот двобој во Портланд помеѓу Блејзерси и Мавси, следуваше реванш во Тексас. Овој пат Лука Дончич...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Никси сериозно оштетени (ВИДЕО)

Во дербито на Њу Јорк, помеѓу "Никси" и "Нетси", бевме сведоци на драматичен финиш. Тимот на Њу Јорк Никс беше сериозно ограбен поради судиските...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Бруклин го освојува Истокот (ВИДЕО)

Фантастичниот Бруклин продолжува да реди победи. Изминатата вечер славеше на свој терен против тимот на Бостон Селтикс со убедливи 121-109. Кајри Ирвинг имаше блескава...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Блејк Грифин е (конечно) слободен

Конечно добри вести за Блејк Грифин. По неактивноста од 15 дена, тој се договори со челниците на Детроит Пистонс. Крилото ке си замине од...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Историска вечер на Џејмс Харден (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме дуелот помеѓу Сан Антониo Спарс и Бруклин Нетс.Во неизвесен меч во кој беа потребни дополнителни 5 минути игра...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Бруклин со перфектна турнеја на Западот

Бруклин Нетс со победа над Лос Анџелес Клиперс ја заокружија успешната турнеја по Западната конференција. "Мрежичките", без Кевин Дурент, славеа над "Клиперси" со 112:108....

NBA колумна на Димитар Младеновски-Дуел на поранешните тимски другари (ВИДЕО)

По променливата игра во последниот месец, Бруклин конечно заигра посериозно. "Мрежичките" ја остварија 16-та победа оваа сезона, откако на гостувањето во Оукленд славea со...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО