Почетна тагови нбасодимитармладеновски

таг: нбасодимитармладеновски

NBA-Фаворитите елиминирани (ВИДЕО)

По поразот на Бруклин од страна на Милвоки пред нешто повеќе од еден ден, уште еден фаворит падна на домашен терен. Првопласираната Филаделфија е...

NBA-На денешен ден “биковите” го вратија шампионскиот сјај (ВИДЕО)

На денешен ден, 1996 година, најдобриот тим на сите времиња ја освои својата четврта титула. Во првата (цела) сезона по враќањето на Мајкл Џордан,...

NBA-Историска партија на Кевин Дурент (ВИДЕО)

Брукли Нетс поведе со 3-2 во серијата против Милвоки Бакс по синоќешната победа од 114-108. Натпреварот го одбележа историската партија на лидерот на "мрежичките",...

NBA-Тензичен меч во Милвоки (ВИДЕО)

Тимот на Милвоки успеа да го преживее налетот на Бруклин и намали во меѓусебната серија на 2:1 (конечни 86:83). Иако домаќините во првата четвртина...

NBA-“Сонцата” со пеколен офанзивен арсенал (ВИДЕО)

Феникс пружи страшен офанзивен арсенал и по втор пат го порази Денвер, поведувајќи со 2:0 во полуфиналната серија во Западната конференција. "Сонцата" водеа од...

NBA-Бруклин го декласира Милвоки (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бруклин Нетс испратија силна порака на синоќешниот меч. Во вториот дуел од серијата против Милвоки Бакс, домашните "нетси" извојуваа огромна победа од...

NBA-Клиперси го добија решавачкиот седми меч (ВИДЕО)

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс се последниот патник во втората рунда од плејофот во NBA, откако синоќа го победија Далас Маверикс во “мајсторката“ на...

NBA-Клиперси се изборија за мајсторка (ВИДЕО)

Тимот на Лос Анџелес Клиперс успеа да го изджи налетот на Далас Маверикс и да се избори за седми решавачки меч. На синоќешниот дуел во...

NBA-Шампионот елиминиран (ВИДЕО)

Кошаркарите на Феникс Санс го елиминираа актуелниот шампион Лос Анџелес Лејкерс. По синоќешната победа од 113:100, "сонцата" со 4:2 во победи се пласираа во...

NBA-“Гризлис” на чекор до елиминација / “Волшебниците” не се предаваат

Јута Џез е на чекор до пласман во следната рунда по синоќешната победа (од 120-113) над Мемфис Гризлис. "Џезерите" триумфираа на гостински терен најмногу...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
33.8 ° C
33.8 °
33.8 °
36 %
1kmh
0 %
Tue
34 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
40 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО