Почетна тагови нба

таг: нба

NBA со Димитар Младеновски-Рекордна ноќ за Стеф Кари (ВИДЕО)

Во синоќешниот дуел помеѓу Голден Стејт и Денвер, се случија неколку големи индивидуални достигнувања.Најпрво, Стеф Кари ги торпедираше гостите од Денвер постигнувајќи 53 поени,...

NBA со Димитар Младеновски-Интересна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

На синоќешната NBA програма имавме 10 натпревари. Ги издвојуваме најинтересните. Исклучително возбудлив беше Тексашкиот дуел помеѓу домаќинот Далас и гостите од Сан Антонио. И покрај...

NBA со Димитар Младеновски-Шампионска победа на Лејкерс (ВИДЕО)

Голема победа на Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен против Бруклин Нетс. Десеткувани од повреди, "езерџиите" со одлична тимска игра го остварија најголемиот овогодишен...

NBA со Димитар Младеновски-Поентерска експлозија во Бостон (ВИДЕО)

Вистинска поентерска експлозија на мечот во "Ти-Ди" гарден. Регуларниот дел од натпреварот не беше доволен да се реши победникот. По дополнителни 5 минути игра,...

NBA со Димитар Младеновски-Дончич доминираше (ВИДЕО)

Од синоќешните натпревари го издвојуваме дуелот помеѓу Далас и Милвоки во "Американ Ерлајнс Центар"-от. Мечот беше неизвесен се до последната четвртина. Гостите од Висконсин...

NBA со Димитар Младеновски-Кевин Дурент се врати за уште посилен Бруклин...

Од синоќешната NBA програма, го издвојуваме дуелот во Бруклин , помеѓу домашните “нетси” и младиот тим на Њу Орлеанс Пеликанс.Во натпревар на кој доминираа...

NBA со Димитар Младеновски-Биковите совладаа голем фаворит (ВИДЕО)

Најголемото изненадување минатата вечер се случи во Чикаго на дуелот помеѓу домашните “булси” и Бруклин Нетс.“Биковите” конечно ја прекинаа црната серија од 8 порази...

NBA со Димитар Младеновски-Богата кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Уште една интересна NBA вечер со богата кошаркарска програма од 10 одиграни натпревари. Портланд Треил Блејзерс веднаш се рехабилитира по поразот од Милвоки, само еден...

NBA со Димитар Младеновски-Јута руши рекорди (ВИДЕО)

Тимот на Јута Џез продолжува да реди победи и да руши рекорди. Синоќешниот триумф над Чикаго (113-106) е рекорден 21 по ред на домашен...

NBA со Димитар Младеновски-Нов лидер на Истокот (ВИДЕО)

Тимот на Денвер Нагетс сериозно се засили за време на трансфер периодот. Доведувањето на Ерон Гордон и Џавејл Мек Ги беше одличен потег на...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
0.8kmh
20 %
Tue
14 °
Wed
9 °
Thu
12 °
Fri
14 °
Sat
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО