Почетна тагови Џа

таг: Џа

NBA колумна на Димитар Младеновски-Џа Морент заборави дека и за него...

Џа Морент влегува во сериозни проблеми. All-Star бекот на Мемфис Гризлис, нема да игра барем во следните два натпревари по одлука на раководството на тимот....

NBA-Рафална стрелба на синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Исклучително ефикасна NBA ноќ. Мемфис гостуваше во Хјустон а Џа Морент повторно на дело ја покажа својата игра и врвната форма на стартот од првенството....

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-Морент приреди вистинско шоу во Детроит (ВИДЕО)

Се ближи почетокот на NBA сезоната. Остануваат само уште неколку денови од припремниот период и пријателските натпревари. Синоќа Мемфис гостуваше во Детроит а Џа Морент...

NBA-Сите новости од бурната кошаркарска ноќ

Рано утрово бевме сведоци на многу нови договори и информации кој ја раздрмаа кошаркарската сцена. По информацијата дека Кевин Дурент бара да биде разменет во...

NBA-Монструозна партија на Морент (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс и Мемфис Гризлис одиграа возбудлив втор натпревар во меѓусебната серија. Овој пат, младите "гризли мечки" го возвратија ударот победувајќи со 106:101 и...

NBA-Мемфис го освои Минеаполис (ВИДЕО)

Последниот патник во полуфиналето на конференциите е тимот на Мемфис Гризлис. На гостувањето во "Таргет" центарот Минесота беше совладана со 114:106 и со конечни 4:2...

NBA-Мемфис и Минесота со уште еден драматичен дуел (ВИДЕО)

Најнеизвесниот двобој во првото коло на годинашниот плејоф дефинитивно е дуелот помеѓу Мемфис и Минесота. Во натпревар на кој во последната минута четири пати тимовите...

NBA-Младите гризли мечки гладни за успех (ВИДЕО)

Младите гризли мечки ја потврдија прекрасната сезона која ја имаат. На синоќешниот дуел со Њу Орлеанс Пеликанс, Мемфис извојува висока победа (141:114) и ја потврди...

NBA-Летачкиот Морент (ВИДЕО)

Секој нов меч сме сведоци на нова атракција на Џа Морент. И во последниот натпревар на младите "гризлис" тоа не беше исклучок. Синоќа на гостувањето...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО