Почетна тагови NBA со Димитар Младеновски

таг: NBA со Димитар Младеновски

NBA-Леброн Џејмс стигна до првото место од вечната листа на стрелците...

Рано утрово, Лос Анџелес Лејкерс ја пречека Оклахома Сити Тандер. Во центарот на вниманието беше Леброн Џејмс на кој пред натпреварот му недостигаа 36 поени...

NBA-Кајри Ирвинг се сели во Далас!

Ја имаме првата голема трампа во тековната сезона. Еден од најдобрите бекови во NBA, Кајри Ирвинг од Бруклин Нетс се сели во Далас Маверикс. Двата...

NBA-На денешен ден Коби Брајант го “прелета” Бруклин (ВИДЕО)

На денешен ден Лос Анџелес Лејкерс гостуваше во Бруклин на дуел со "Нетси". Гостите од Калифорнија победија со 92:83 но, натпреварот остана во сеќавање по...

NBA-Голем инцидент во Минеаполис (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Минесота Тимбервулвс и Орландо Меџик го одбележа несекојдневна ситуација. На минута и пол до крајот на третата четвртина се случи физички судир помеѓу...

NBA-Ново рекордно достигнување на “Кралот” (ВИДЕО)

Го издвојуваме најинтересното од синоќешните натпревари. Лос Анџелес Лејкерс гостуваше во "Медисон Сквер Гарден" на дуел со Њу Јорк Никс. Натпреварот беше неизвесен до самиот крај...

Ретро NBA-Кралски настап на “биковите” (ВИДЕО)

На денешен ден Чикаго Булс гостуваше во Калифорнија. Сакраменто Кингс го пречека актуелниот шампион. Иако во поголемиот дел од натпреваро резултатот беше израмнет, последната четвртина...

Ретро NBA-Мајкл Џордан беше вистински “волшебник” (ВИДЕО)

На денешен ден (2002 година) Вашингтон Визардс го пречека Феникс Санс. Мајкл Џордан ја играше својата прва сезона во дресот на тимот од главниот град,...

NBA-“Никси” го освоија Бостон (ВИДЕО)

Најинтересниот натпревар рано утрово се случи во "Ти-Ди Гарден". Бостон Селтикс го пречека Њу Јорк Никс. Стартот на натпреварот им припадна на домаќините но, веќе на...

NBA-На денешен ден “Мело” постави рекорд во легендарниот “Медисон Сквер Гарден”...

На денешен ден, Кармело Ентони успеа да направи нешто посебно. На 24.01.2013 година, Њу Јорк Никс го пречека Шарлот Бобкетс. "Никси" убедливо победија со 125:96 a...

NBA-Лејкерси (конечно) започнаа со промени

Се случи и првата трампа во оваа сезона. По долг период на шпекулации и преговори, Лос Анџелес Лејкерс доведе нов играч. Станува збор за Јапонскиот репрезентативец,...
Скопје
few clouds
1.8 ° C
1.8 °
1.8 °
41 %
0.5kmh
20 %
Wed
1 °
Thu
2 °
Fri
4 °
Sat
5 °
Sun
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО