Почетна тагови Мемфис Гризлис

таг: Мемфис Гризлис

NBA-Започнува преодниот рок

Ви го пренесуваме најинтересното од првиот ден на официјалното отварање на преодниот рок. -Кајри Ирвинг останува во Далас. За тригодишна верност ќе добие (цели) 126...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Приказната за Дарко Миличич

Многумина ги интересира кој е играчот кој на (според повеќето) најсилниот драфт во историјата на NBA, беше втор избор пред многу NBA легенди? Се работи...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Џа Морент заборави дека и за него...

Џа Морент влегува во сериозни проблеми. All-Star бекот на Мемфис Гризлис, нема да игра барем во следните два натпревари по одлука на раководството на тимот....

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-Победничката серија на “Гризлис” прекината во “Ел-Еј” (ВИДЕО)

Синоќа се одигра исклучително интересен меч помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Мемфис Гризлис. Гостите од Тенеси допатуваа со серија од 11 победи по ред. "Лејкерси" одиграа...

NBA-Возбудлива новогодишна ноќ (ВИДЕО)

Новогодишната вечер беше исполнета со возбудливи натпревари. Лука Дончич продолжи со својата магија. Словенецот постигна 51 поен и 9 асистенции и беше најзаслужен за тесната...

NBA-“Летачкото момче” кое требаше да биде новиот Кевин Гарнет

Приказната на Дариус Мајлс е една од најинтересните и истовремено најтрагичните. Како еден од најголемите таленти во САД успеа да стигне до височините и експресно...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

Ретро NBA-Како Мајкл Џордан ги “улови” младите гризли мечки? (ВИДЕО)

На денешен ден, бевме сведоци на еден интересен дуел. Вашингтон Визардс предводен од Мајкл Џордан (во својата последна сезона) го пречека младиот и талентиран тим...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО