Почетна тагови детроит

таг: детроит

NBA колумна на Димитар Младеновски-Потенцијалот и кариерата на Дерик Колмен

Дерик Деметриус Колмен, роден 21-ви Јуни 1967 година во Мобајл (Алабама). Израснат е во Детроит (Мичиген) каде ги прави своите кошаркарски почетоци, во средното...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Неуморниот “Биг” Бен Волис

Почетоците Бен Камеј Волис. Роден на 10-ти Септември 1974 година, во Уајт Хол – Алабама. Израснува во топло семејство, со полна куќа луѓе. Има 10...

NBA-Морент приреди вистинско шоу во Детроит (ВИДЕО)

Се ближи почетокот на NBA сезоната. Остануваат само уште неколку денови од припремниот период и пријателските натпревари. Синоќа Мемфис гостуваше во Детроит а Џа Морент...

NBA-Детроит со “ретро” изглед (ВИДЕО)

Тимот на Детроит Пистонс објави нешто кое ги воодушеви навивачите. Следната сезона, "клиповите" одреден дел од своите натпревари ќе настапуваат во "ретро" дресовите кои беа...

NBA-Лејкерс и Пистонс се соочија по големиот инцидент (ВИДЕО)

Осум дена по "крвавиот дуел" во Детроит, повторно се соочија Лос Анџелес Лејкерс и Детроит Пистонс. Таа вечер Леброн Џејмс и Ајзеа Стјуарт имаа...

NBA-Крвава ноќ во Детроит (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс се судри со Детроит пистонс (во буквлна смисла) синоќа, како во времето кога двата тима беа големи ривали за титулата. Тимот од...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Блејк Грифин е (конечно) слободен

Конечно добри вести за Блејк Грифин. По неактивноста од 15 дена, тој се договори со челниците на Детроит Пистонс. Крилото ке си замине од...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Приказната за Грент Хил (ВИДЕО)

Една од најинтересните NBA приказни. Кариерата на Грент Хил. Еден од оние играчи за кој се сметаше дека има талент и потенцијал рамно на најголемиот,...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Трансфер треската продолжува

Сведоци сме на исклучително возбудлив период на трансфер пазарот во NBA лигата. Следува осврт на неколку размени кој можат да имаат огромно значење за...

Најбогатиот Македонец со 6 милијарди евра остави зад себе империја

Пред 3 години на 87 годишна возраст, почина Мајк Илиќ, еден од најбогатите Македонци во светот. Веста јаобјавија локалните медиуми во Детроит, каде што...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
61 %
2.6kmh
40 %
Tue
26 °
Wed
27 °
Thu
24 °
Fri
24 °
Sat
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО