Почетна тагови Детроит Пистонс

таг: Детроит Пистонс

Ретро NBA-Алан Хјустон = шутер како од кошаркарски учебник

Алан Вејд Хјустон, роден на 20-ти Април 1971 година во Луивил (Кентаки). Почетоците Своите кошаркарски почетоци, Хјустон ги прави во средното училиште Балард во Луивил...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Приказната за Дарко Миличич

Многумина ги интересира кој е играчот кој на (според повеќето) најсилниот драфт во историјата на NBA, беше втор избор пред многу NBA легенди? Се работи...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-Јокич брилијантен, нова стрелба од тандемот на Бруклин (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Денвер го пречека Шарлот и следуваше неизвесен дуел. Иако домаќините важеа за фаворити, гостите од Северна Каролина пружија достоен отпор. Фантастичната...

NBA-Лејкерси конечно победија, шампионите повторно поразени од аутсајдер (ВИДЕО)

Најинитересното од синоќешните NBA натпревари. Лос Анџелес Лејкерс конечно ја остварија првата победа сезонава, победувајќи го Денвер Нагерс со 121:110. Најдобар во тимот повторно беше Леброн...

NBA-Морент приреди вистинско шоу во Детроит (ВИДЕО)

Се ближи почетокот на NBA сезоната. Остануваат само уште неколку денови од припремниот период и пријателските натпревари. Синоќа Мемфис гостуваше во Детроит а Џа Морент...

NBA-Детроит со “ретро” изглед (ВИДЕО)

Тимот на Детроит Пистонс објави нешто кое ги воодушеви навивачите. Следната сезона, "клиповите" одреден дел од своите натпревари ќе настапуваат во "ретро" дресовите кои беа...

NBA-Сите новости од бурната кошаркарска ноќ

Рано утрово бевме сведоци на многу нови договори и информации кој ја раздрмаа кошаркарската сцена. По информацијата дека Кевин Дурент бара да биде разменет во...

NBA-Започнува летниот преоден рок

NBA новости од рано утрово. Хрватскиот центар, Ивица Зубац го продолжи договорот со Лос Анџелес Клиперс. 25-годишниот центар ќе добие 33 милиони долари за три...

NBA-Лилард јавно го повика Дурент да му се придружи во Портланд...

По тешката и разочарувачка сезона, тимот на Портланд Треил Блејзерс се подготвува за новото првенство со големи амбиции. Тимот од Орегон уште пред една недела...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО