Почетна тагови далас

таг: далас

NBA-Клиперси го добија решавачкиот седми меч (ВИДЕО)

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс се последниот патник во втората рунда од плејофот во NBA, откако синоќа го победија Далас Маверикс во “мајсторката“ на...

NBA-Клиперси се изборија за мајсторка (ВИДЕО)

Тимот на Лос Анџелес Клиперс успеа да го изджи налетот на Далас Маверикс и да се избори за седми решавачки меч. На синоќешниот дуел во...

NBA со Димитар Младеновски-Далас со осигуран плејоф пласман (ВИДЕО)

Далас го надигра Торонто (со конечни 114-110) во претпоследниот меч од регуланиот дел од сезоната со што обезбеди место меѓу најдобрите шест тимови во...

NBA со Димитар Младеновски-Волшебен дуел во Далас (ВИДЕО)

Одличен и возбудлив меч се одигра синоќа во "Американ Ерлајнс" центарот. По фуризоната последната четвртина домаќинот Далас го скрши отпорот на еден од најжешките...

NBA со Димитар Младеновски-Шек и Лука се поздравија на словенечки (ВИДЕО)

Далас Маверикс синоќа го совлада актуелниот шампион, Лос Анџелес Лејкерс. Лука Дончич беше повторно лидер за својот тим. Беше на чекор до трипл-дабл учинок...

NBA со Димитар Младеновски-Дончиќ е волшебник (ВИДЕО)

Драма во "Фед Екс" форумот. На синоќешниот дуел помеѓу Далас Маверикс и Мемфис Гризлис, словенечкиот суперстар уште еднаш покажа дека се работи за волшебен...

NBA со Димитар Младеновски-Интересна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

На синоќешната NBA програма имавме 10 натпревари. Ги издвојуваме најинтересните. Исклучително возбудлив беше Тексашкиот дуел помеѓу домаќинот Далас и гостите од Сан Антонио. И покрај...

NBA со Димитар Младеновски-Дончич доминираше (ВИДЕО)

Од синоќешните натпревари го издвојуваме дуелот помеѓу Далас и Милвоки во "Американ Ерлајнс Центар"-от. Мечот беше неизвесен се до последната четвртина. Гостите од Висконсин...

NBA со Димитар Младеновски-Богата кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Уште една интересна NBA вечер со богата кошаркарска програма од 10 одиграни натпревари. Портланд Треил Блејзерс веднаш се рехабилитира по поразот од Милвоки, само еден...

NBA со Димитар Младеновски-Јута руши рекорди (ВИДЕО)

Тимот на Јута Џез продолжува да реди победи и да руши рекорди. Синоќешниот триумф над Чикаго (113-106) е рекорден 21 по ред на домашен...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
23.8 ° C
25.6 °
23.8 °
73 %
1kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО