Почетна тагови бокскорнер

таг: бокскорнер

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Кога непристојноста скапо ке се плати (ВИДЕО)

Не ретко сме биле сведоци на големи дуели, на и надвор од рингот. Она што ја подгрева атмосферата е сето шоу кое го приредуваат...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Величината на неуништливиот Владимир Кличко (ВИДЕО)

Владимир Владимирович Кличко. Роден на 25 Март 1976 во Семеј (Казакстан). Украинска спортска и култна легенда. Поранешен професионален боксер кој се натпреваруваше од 1996...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Најомразениот боксер на сите времиња (ВИДЕО)

Рикардо Мајорга. Еден од најексцентричните ликови кој се појавиле во боксерскиот ринг. Пред некое време стави крај на својата (најблаго кажано) атипично хаотична кариера....

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Како Мухамед Али ќе починеше боксувајќи во...

Името на Мухамед Али (Касиус Клеј) е често вбројувано помеѓу најголемите имиња во спортската историја. За повозрасните љубители на овој магичен спорт, Али е...

Бокс корнер со Димитaр Младеновски-Најконтроверзните од последната деценија (ВИДЕО)

Како никогаш до сега, боксот добива на популарност последниве години. Посебно треба да се има во предвид дека со развивањето и подемот на социјалните...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
19.8 ° C
20.1 °
19.8 °
88 %
0.5kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО