Македонскиот репрезентативец прогласен за “МVP” во кошаркарската лига на шампионите (ВИДЕО)

536

Македонскиот репрезентативец, Ти-Џеј Шортс ја доби престижната награда за најкорисен играч во “Лигата на шампионите”.

Оваа награда, Шортс ја доби на специјална церемонија. Најдобрите 4 тимови во ова елитно натпреварување ќе се соочат меѓусебно во Малага, каде и нашиот плејмејкер го прими ова признание. Шортс беше најдобар стрелец како и играч со највисок индекс на процентни поени во досегашниот тек на натпреварувањето.

Лидерот на Телеком Бон до сега има просечни 19 поени и 7 асистенции по меч.

Димитар Младеновски