Почетна тагови македонија

таг: македонија

Несторовски објави слика со Де Мајо, Французинот се понуди да игра...

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски објави фотографија на Инстаграм со својот соиграч Де Мајо која предизвика лавина од коментари. Најпрво Елиф Елмас под фотографијата напиша „Убавиот и поубавиот“,...

Мурињо: За Шкендија не знам ништо, но ќе биде опасно во...

Шкендија, по елиминацијата на романски Ботошани, на 24. септември во Скопје во 3. квалификациско коло за Лига Европа ќе го пречека англискиот гигант, Тотенхем. Манеџерот...

Македонците не се свесни што имаат: За Алшар пишуваат медиумите во...

Еве како повеќето од етаблиранитге балкански медиуми пишуваат за нашиот мистичен рудник Алшар: Алшар, антички рудник лоциран на јужниот Балкан, на планината Кожув, Македонија, наводно...

Каракачанов: Aко сакате влез во ЕУ ќе ја смените и историјата

Красимир Каракачанов уште еднаш јасно и нeдвосмислено ја потврди позицијата на Бугарија во однос на Македонија и македонското прашање во пресрет на отварањето на...

Тамара повторно „ја растргнаа“: Пејачката заедно со Бомбакис „чепкаше по старите...

Кристијан Станковски или едноставно @Bombakis,  како што се потпишува, за кусо време стана вирален хит со своите довитливи написи и пароли испишани на картон, така што...

Пандев: Свесни сме дека не сме 100% подготвени, но максимумот за...

Македонија пред уште еден предизвик во новото издание во Лигата на нации. Овој пат и со капитенот Горан Пандев кој се очекува да стартува...

Македонија го слави 8.септември: 29 години независност и самостојност на државата

Македонија денеска го одбележува 8 септември, денот на независноста. Пред 29 години, на денешен ден 1991 година, 95,09 процентии од граѓаните се изјазнија „ЗА“,...

МЛАДИ МИЛИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА – КОИ СЕ И КОЛКАВИ ПАРИ ВРТАТ?

Имаат помалку од 35 години, а веќе се сопственици на бизниси во кои се вртат милиони евра. Во осум компании во земјава, каде приходите и...

Барди ја „шмекна“ стјуардесата (ФОТО)

Фудбалската репрезентација на Македонија е на пат кон Тбилиси, а игрчот на Леванте, Енис Барди, умее да “игра“ добро и надвор од теренот. Во...

Парондо: Сакам да се вратам во Македонија, ни беше многу тешко...

Тренерот кој со златни букви остана запишан во историјата на Вардар, Шпанецот Роберто Парондо, со кого „црвено-црните“ ја освоија Лигата на шампиони вели дека...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
19 ° C
19 °
19 °
52 %
2.1kmh
40 %
Sat
28 °
Sun
29 °
Mon
29 °
Tue
29 °
Wed
25 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО