Катица Јанева чека помилување од Пендаровски

1402

Името на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева се наоѓа на списокот со осуденици кои чекаат да бидат помилувани од страна на претседателот Стево Пендаровски.

Оваа информација за „Плусинфо“ја потврдиле два независни извора од Комисијата за помилување во Кабинетот на претседателот, кои потврдиле дека  последната седница на Комисијата, на којашто се расправало за слободата на Јанева, била одржана пред само една недела.