Почетна тагови трансфер

таг: трансфер

NBA засилување за Црвена Ѕвезда

Црвена Ѕвезда доведе NBA засилување. Аргентинскиот репрезентативец Лука Вилдоза пристигнува на "Мал Калемегдан". Бранителот на АБА лигата, сезонава има повеќе од конкурентен тим а имајќи...

Рекорден трансфер на Вест Хем! Во Лондон пристигнува “новиот Кака”!

Вест Хем, штотуку објави екстра засилување! По долги преговори, премиер лигашот го доведе Лукас Толентињо Куељо Де Лима, на фудбалските навивачи познат како "новиот Кака"...

“Малиот динамит” пристигнува во Истанбул (ВИДЕО)

Турскиот шампион доведе уште едно големо засилување. Американскиот плејмејкер, Карсен Едвардс е нов играч на Фенербахче. 24-годишниот плеј, родум од Тексас во досегашната професионална кариера...

Белгискиот бисер пристигнува во Милано

Италијанскиот шампион го доведува еден од најталентираните млади играчи во Европа. Чарлс Де Кетелар по долги и макотрпни преговори, конечно пристигнува во Милано. 21-годишниот голем...

Милан носи ново засилување од Англија? (ВИДЕО)

Милан е пред потпис со силен дефанзивец. Џафет Танганга од Тотенхем е пред премин во шампионот на "чизмата". Според италијанските медиуми преговорите за негов ангажман...

Лингард има нов клуб

Џеси Лингард има нов клуб. Повремениот англиски репрезентативец потпиша за новопромираниот прволигаш Нотингем Форест. Лингард заминува од Манчестер Јунајтед каде беше под договор од 2011...

Српскиот шампион го доведе “лавот” од Гана (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда доведе уште едно странско засилување. Бенџамин "Бен" Бентил по освојувањето на италијанското првенство со Олимпија Милано, се сели во Белград и следната сезона...

“Супер Марио” на чекор до Мадрид (ФОТО + ВИДЕО)

Хрватскиот репрезентативец, Марио Хезоња направи сериозен и јасен чекор за неговата иднина. Откако и официјално се раздели од својот довчерашен клуб (УНИКС Казан), популарниот "Супер...

Конечен крај на сагата околу Пауло Дибала

Пауло Дибала, конечно има нов клуб. По долгите преговори со Интер (како и шпекулациите околу новиот тим на аргентинскиот репрезентативец) екипата на Рома го ангажира...

Реал Мадрид го врати својот “кралски плеј” (ВИДЕО)

Серхио Родригез се врати во Реал Мадрид. Двократниот евролигашки шампион, повторно ќе го облече дресот на "кралскиот клуб" по шест годишна пауза. 36-годишниот ветеран кариерата...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО