Почетна тагови Солт Лејк Сити

таг: Солт Лејк Сити

NBA со Димитар Младеновски-Јута Џез спојува страшно атрактивен тандем

Јута Џез го доведува еден од најатрактивните играчи во NBA. Во овие моменти, се "финализира" размената помеѓу Јута Џез и Атланта Хоукс која кај "џезерите"...

NBA-Лори Марканен стана добитник на вредна награда (ВИДЕО)

Лори Марканен (сосема заслужено) ја освои наградата за играч со најголем напредок оваа сезона. Финскиот репрезентативец имаше одлична сезона во која просечно постигнуваше речиси 26...

NBA-Возбудлива новогодишна ноќ (ВИДЕО)

Новогодишната вечер беше исполнета со возбудливи натпревари. Лука Дончич продолжи со својата магија. Словенецот постигна 51 поен и 9 асистенции и беше најзаслужен за тесната...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

Ретро NBA-На денешен ден “биковите” го освојуваа Западот (ВИДЕО)

На денешен ден во 1995-та година, Чикаго гостуваше на Јута. Дуелот во Солт Лејк Сити претаставуваше своевидна најва на наредните две финалиња помеѓу овие два...

NBA-“Џезерите” сеуште на врвот од Западот (ВИДЕО)

Рано утрово, бевме сведоци на дуел за врвот на Западот. Портланд Треил Блејзерс ја пречека Јута Џез во натпревар помеѓу најдобропласираните тимови во Западната Конференција. Стартот...

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...

NBA-На повидок мега трампа

Веќе подолг период, неколку кошаркари се на излезна врата од своите тимови. Овој пат, се споени во пакет. Добро е познато дека Лос Анџелес Лејкерс...

“Малиот динамит” пристигнува во Истанбул (ВИДЕО)

Турскиот шампион доведе уште едно големо засилување. Американскиот плејмејкер, Карсен Едвардс е нов играч на Фенербахче. 24-годишниот плеј, родум од Тексас во досегашната професионална кариера...

NBA-На повидок голема размена меѓу Јута и Филаделфија

По трејдот кој го испрати Руди Гоберт во Минесота, Јута продолжува со промени. Најновите информации кој доаѓаат преку "барата" говорат за можна размена помеѓу Филаделфија...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО