Почетна тагови орландо

таг: орландо

NBA со Димитар Младеновски-4 возбудливи мечеви (ВИДЕО)

Целосна анализа на синоќешните NBA натпревари. Во дербите на вечерта, Денвер Нагетс ја победи Филаделфија 76ерс - лидерот од Исочната конференција. "Нагетси" го одбранија...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Бруклин со перфектна турнеја на Западот

Бруклин Нетс со победа над Лос Анџелес Клиперс ја заокружија успешната турнеја по Западната конференција. "Мрежичките", без Кевин Дурент, славеа над "Клиперси" со 112:108....

NBA колумна на Димитар Младеновски-Стеф Кари со магична партија против “магичните”...

Стеф Кари повторно беше незапирлив. Синоќа, супер ѕвездата на Голден Стејт Вориорс го предводеше својот тим до победа од 111-105, на домашен терен против...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Магичниот Шек” (ВИДЕО)

Секојдневно во комуникација со мои пријатели, дебатираме за кошаркарските почетоци на големите имиња. Меѓу најголемите (буквално) е името на Шекил О'Нил. Оние кои имале...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
light intensity drizzle
5 ° C
5 °
5 °
93 %
1.5kmh
90 %
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
14 °
Tue
14 °
Wed
17 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО