Почетна тагови хјустон

таг: хјустон

Ретро NBA-“Ракетите” приземјени во Чикаго (ВИДЕО)

Ноќта помеѓу 18-ти и 19-ти Јанури 1998 година, Чикаго го пречека Хјустон. Ова претставуваше дуел помеѓу тимовите кој освоија 9 од 10-те титули во ’90-тите. Тимот...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Од врвот до дното со Стив Френсис

Една од најинтересните NBA приказни. Стивен Дешон Френсис. Роден и израснат во Такома Парк, Мериленд. Неговите почетоци беа турбуленти и полни со проблеми. Смрт на неговата...

NBA-Прекината најдолгата победничка серија (ВИДЕО)

Најдолгата победничка серија (во моментов) синоќа, беше прекината од актуелниот NBA шампион.Милвоки Бакс гостуваше во Хјустон. "Рокетси" имаа 7 победи по ред. Маестралната партија...

NBA-Лејкерси во шампионски залет (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма, го издвојуваме дуелот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Хјустон Рокетс, во "Стејплс" центарот. Во "Ел-Еј" навивачите беа сведоци на исклучително...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Големата бела надеж Брент Бери (ВИДЕО)

Човекот кој повеќето го паметат по неговата атракција и легендарното забивање од линијата за слободни фрлања, претставува еден од оние кој дисциплината и професионалноста...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Како “ракетите” беа приземјени по шампионскиот успех...

Во текот на 90-тите години на минатиот век најпрепознатлива е доминацијата на легендарниот тим на Чикаго Булс. Единствен тим кој успеа да се закити...

NBA со Димитар Младеновски-Волшебна ноќ на Кевин Портер (ВИДЕО)

Од сииноќешната NBA програма го издвојуваме најголемото изненадување. Најслабиот тим на Западот, Хјустон Рокитс извојува победа на домашен терен против големиот фаворит, Милвоки Бакс....

NBA со Димитар Младеновски-Конечен крај на мизеријата во Хјустон (ВИДЕО)

По ужасна серија од 20 порази по ред, тимот на Хјустон Рокитс, најпосле успеа да победи. Синоќа на домашен терен “ракетите” го совладаа Торонто...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Харден разменет во Бруклин

Конечно заврши сагата помеѓу Џејмс Харден и Хјустон Рокитс. Синоќа е официјализиран трансферот на поранешниот MVP во тимот на Бруклин Нетс. Информациите кој доаѓаат од...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО