Почетна тагови Хјустон Рокетс

таг: Хјустон Рокетс

NBA-Европски ѕвезди за прв пат помеѓу најсилните

Продолжуваме со најинтересните промени низ NBA тимовите. Две европски ѕвезди (најпосле) се селат преку “барата”. Ланскиот најкорисен играч во Евролигата, Саша Везенков пристигнува во Сакраменто Кингс....

Ретро NBA-Роберт Хори = Човекот кој не знаеше за притисок

Роберт Кит Хори, роден на 25-ти Август 1970 година во Харфорд Каунти (Мериленд). Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Андалузија (Алабама) каде...

Ретро NBA-Кариерата на Маркус Кемби

Маркус Дион Кемби, роден на 22 Март 1974 во Харфорд, Конектикат. Уште во средошколските денови Кемби го покажа својот потенцијал. На универзитетот Масачусец ја воодушеви...

NBA-Натпреварот во забивање на високо ниво (ВИДЕО)

Највозбудливиот дел од Саботната "All-Star" вечер без никаква дилема е натпреварот во забивање. Рано утрово во Јута се натпреваруваа 4 млади кошаркари а атракциите не...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

Ретро NBA-“Ракетите” приземјени во Чикаго (ВИДЕО)

Ноќта помеѓу 18-ти и 19-ти Јанури 1998 година, Чикаго го пречека Хјустон. Ова претставуваше дуел помеѓу тимовите кој освоија 9 од 10-те титули во ’90-тите. Тимот...

NBA-Леброн ги разнесе “Ракетите” (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс го победи Хјустон Рокетс (140:132) а Леброн Џејмс приреди вистинско шоу. "Кралот" пружи фантастична партија постигнувајќи 48 поени, 9 асистенции и 8...

NBA-Одлична ноќ за стрелците (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Поентерите беа расположени за поени, а најмногу беше расположена ѕвездата на Далас Маверикс. Лука Дончич постигна 50 поени на гостувањето во...

NBA-Нов лидер на Западот (ВИДЕО)

Синоќешната NBA програма сочинуваше 4 натпревари. Мемфис Гризлис го пречека Милвоки Бакс. Крајниот епилог ги изненади сите. Во натпревар на кој се очекуваше крајна неизвесност, младите...

NBA-Шампионот изненаден дома, драматично во Хјустон (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Шампионот беше непријатно изненаден пред своите навивачи. Голден Стејт Вориорс го пречека младиот тим на Индијана Пејсерс. Балансираниот напад на гостите...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО