Почетна тагови Филаделфија 76ерс

таг: Филаделфија 76ерс

NBA-Волшебно деби за Демиен Лилард (ВИДЕО)

Рано утрово се судрија два источни ривали кој претендираат за самиот врв. Милвоки Бакс ја пречека Филаделфија 76ерс во меч кој беше неизвесен до последниот...

NBA-Европски ѕвезди за прв пат помеѓу најсилните

Продолжуваме со најинтересните промени низ NBA тимовите. Две европски ѕвезди (најпосле) се селат преку “барата”. Ланскиот најкорисен играч во Евролигата, Саша Везенков пристигнува во Сакраменто Кингс....

NBA колумна на Димитар Младеновски-Потенцијалот и кариерата на Дерик Колмен

Дерик Деметриус Колмен, роден 21-ви Јуни 1967 година во Мобајл (Алабама). Израснат е во Детроит (Мичиген) каде ги прави своите кошаркарски почетоци, во средното...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Големата бела надеж Кит Ван-Хорн

Кит Адам Ван-Хорн. Роден на 23-ти Октомври 1975 година во Флуертон (Калифорнија). Уште во средношколските денови во “Дајмонд Бар”, младиот Кит ја презентира својата подвижност...

NBA-Натпреварот во забивање на високо ниво (ВИДЕО)

Највозбудливиот дел од Саботната "All-Star" вечер без никаква дилема е натпреварот во забивање. Рано утрово во Јута се натпреваруваа 4 млади кошаркари а атракциите не...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс ја пречека Филаделфија 76ерс во најнеизвесниот натпревар од синоќешната NBA програма. Во самиот финиш "Сиксерси" го издржаа притисокот и извојуваа тесна победа...

Ретро NBA-Враќањето на Скоти Пипен (ВИДЕО)

На денешен ден, се случи долгоочкуваниот “came back” на еден од најомилените играчи на навивачите од “ветровитиот град”. Нoќта помеѓу 09-ти и 10.01.1998 година, Чикаго...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

NBA-Одлична ноќ за стрелците (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Поентерите беа расположени за поени, а најмногу беше расположена ѕвездата на Далас Маверикс. Лука Дончич постигна 50 поени на гостувањето во...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО