Почетна тагови џејмс харден

таг: џејмс харден

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс ја пречека Филаделфија 76ерс во најнеизвесниот натпревар од синоќешната NBA програма. Во самиот финиш "Сиксерси" го издржаа притисокот и извојуваа тесна победа...

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

NBA-Одлична ноќ за стрелците (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните натпревари. Поентерите беа расположени за поени, а најмногу беше расположена ѕвездата на Далас Маверикс. Лука Дончич постигна 50 поени на гостувањето во...

NBА-Драма во Далас, “Лејкерси” во нова криза (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Милвоки Бакс и Далaс Маверикс одиграа натпревар кој се решаваше во последните секунди. Центарот Брук Лопез постигна поени (од одбојка) на...

NBA-Шампионот изненаден дома, драматично во Хјустон (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Шампионот беше непријатно изненаден пред своите навивачи. Голден Стејт Вориорс го пречека младиот тим на Индијана Пејсерс. Балансираниот напад на гостите...

NBA-Лука го урна шампионот (ВИДЕО)

Далас Маверикс го пречека актуелниот шампион, Голден Стејт Вориорс. Лидерот на домаќините, Лука Дончич одигра фантастичесн меч. Словенечката ѕвезда оствари "трипл-дабл" учинок, сочинет од 41...

NBA-Интересна кошаркарска ноќ (ВИДЕО)

Ви го пренесуваме најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Далас гостуваше во главниот град, а Вашингтон одигра одлично и заслужено дојде до победата (113:105). Кајл Кузма...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-Градско дерби и Источен трилер (ВИДЕО)

Градското дерби во "градот на ангелите" донесе многу возбудувања. Во натпревар на коj "Клиперси" водеа со 16 поени предност, "Лејкерси" успеаа да се вратат и...

NBA-Официјален старт на новата сезона (ВИДЕО)

Започна новата NBA сезона. Шампионот Голден Стејт Вориорс го пречека Лос Анџелес Лејкерс. "Воините" најпрво ги добија шампионските прстени а потоа покажаа зошто лани го...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО