Почетна тагови Дрејмонд Грин

таг: Дрејмонд Грин

NBA-Започнува преодниот рок

Ви го пренесуваме најинтересното од првиот ден на официјалното отварање на преодниот рок. -Кајри Ирвинг останува во Далас. За тригодишна верност ќе добие (цели) 126...

NBA-Видео од судирот помеѓу Грин и Пул!

Веќе објавивме за инцидентот на тренингот на Голден Стејт Вориорс, помеѓу Дрејмонд Грин и Џордан Пул. https://www.mkvesti.mk/nba-voinite-se-sudrija-megju-sebe/?fbclid=IwAR1gjmCOjdXIFYQ8UnFVB3QaPUpfszP6dxtaAYgQU3Hc91nOFQE0K3F6XVQ На социјалните мрежи исплива видео запис од несекојдневната ситуација....

NBA-“Воините” се судрија меѓу себе!

Рано утрово стигна исклучително несекојдневна вест од NBA. Според еминентниот "Спорт Илустрејд", на последниот тренинг на Голден Стејт Вориорс дошло до физичка пресметка помеѓу Дрејмонд...

“Воините” повторно во големото финале (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс се враќа во големото финале. Рано сабајлево победувајќи со 120:110 го елиминира Далас Маверикс (со 4:1) и се пласира во финалната серија...

NBA-Играчите и тренерот на Мајами се судрија меѓу себе (ВИДЕО)

На синоќешниот натпревар помеѓу Мајами Хит и Голден Стејт Вориорс се случи бизарна ситуација која го стави во втор план конечниот резултат. На клупата на...

NBA-Младите волци агресивно на свој терен (ВИДЕО)

Во еден од најинтересните натпревари од синоќешната NBA програма, Минесота го пречека Голден Стејт. Тимот од Минеаполис настапи без својот втор стрелец Ентони Едвардс но,...

NBA-Воините со триумф од +42 (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма го издвојуваме мечот помеѓу Чикаго Булс и Голден Стејт Вориорс. "Воините" допатуваа во "ветровитиот град" само 24 часа по поразот од...

NBA-Најсилните тепачки во последната декада (ВИДЕО)

Просто е невозможно да се заборават легендарните тепачки на NBA терените. Во историјата на оваа волшебна игра сме имале можност да видиме исклучително силни...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Летачките “воини” (ВИДЕО)

Голден Стејт ја игра најубавата кошарка оваа сезона. Брзото темпо и ефикасноста наликува на (не толку одамна) поминатите шампионски денови. И покрај отсуството на...

NBA со Димитар Младеновски-Гризли мечките го елиминираа поранешниот шампион (ВИДЕО)

Во натпревар кој директно решаваше кој тим ќе го обезбеди последното (осмо) место во доигрувањето, Голден Стејт и Мемфис ни понудија инстант класика. Регуларниот...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО