Почетна Забава Тамара, Лоба, Симона, Каролина, „Некст Тајм“, Билбилов…. Охрид е летна база на...

Тамара, Лоба, Симона, Каролина, „Некст Тајм“, Билбилов…. Охрид е летна база на македонската естрада (фото)

244

Поради ограниченото минување на границите заради коронавирусот, ова лето 2020-то изборот на многумина наместо море е езеро, но најмногу Охрридското.

Охриѓани одамна немале толку многу домашни туристи, а градот, плажите, кафулињата и рестораните се преполни.

Летото и тоа како се чувствува, но сепак ограничено, секој со претпазливот порди невидливиот непријател кој ни постави нов начин на живот.

Познатите Македонци како да се договорија во ист период да бидат во Охрид со најблиските.

Тамара Тодевска, Викторија Лоба, „Некст тајм“, Роберт Билбилов, Александар Тарабунов, Каролина Гочева, Симона Поповска, Елена Стефановка, Катарина Ивановска, Мелита Ракичевиќ, Александра Накова…

Секој беше на омилената плажа, на прошетка низ градот, црквите, рестораните…

Секако, сите објавија фотографии на Инстаграм и покаѓаа како ги минуваат топлите летни денови во Охрид.

Погледнете:

View this post on Instagram

Ne e taka kako sto izgelda 🏄

A post shared by Stefan (@stefan_filipovski) on

ФОТО:АЛЕКСАНДРА НАКОВА/ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ