NBA со Димитар Младеновски-Историска победа на Јута (ВИДЕО)

363

Јута Џез одигра неверојатен меч. Во дуелот против Сакраменто Кингс тимот постигна 154 поени – најмногу во историската франшиза.

На гости во “Голден уан центар”, “џезерите” победија со цели 49 поени разлика, конечни 154-105. Предводник беше хрватскиот репрезентативец, Бојан Богданович со 24 поени, во чекор следен од најголемиот кандидат за наградата “најдобра резерва во лигата” – Џордан Кларксон со 23. Со новата победа, Јута го задржа првото место во NBA со скор 45-17.

NBA FAN

Димитар Младеновски