Почетна тагови Џез

таг: Џез

NBA-Дурент се сели во Феникс, “Лејкерси” со нови промени

Кевин Дурент се сели повторно на Запад. Според информациите кој пристигнуваат од САД, еден од најдобрите стрелци во лигата преминува во тимот на Феникс Санс. Во...

NBA-На повидок голема размена меѓу Јута и Филаделфија

По трејдот кој го испрати Руди Гоберт во Минесота, Јута продолжува со промени. Најновите информации кој доаѓаат преку "барата" говорат за можна размена помеѓу Филаделфија...

NBA-Ноќ на изненадувања (ВИДЕО)

Ноќ на изненадувања во NBA. Индијана Пејсерс ја пречека Јута Џез во "Геинбриџ филдхаус" и го одигра најдобриот натпревар сезонава. Домантас Сабонис (синот на легендарниот...

NBA-Од ривали до пријатели (ВИДЕО)

Интересна е приказната за новооформениот центарски тандем на Јута Џез. Оваа година, Руди Гоберт и Хасан Вајтсајд за прв пат играат заедно. Ги поврзуваат многу...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Џезерите подготвени за нова нумера

Како пред две децении, тимот на Јута Џез повторно има динамичен тандем. Повторно има солидна клупа, мудар стратег и силен тим. Повторно недостига малку...

NBA со Димитар Младеновски-Најдобрата резерва (ВИДЕО)

Кошаркарот на Јута Џез, Џордан Кларксон е избран за најдобар шести игра во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Тој во трката за...

NBA со Димитар Младеновски-Историска победа на Јута (ВИДЕО)

Јута Џез одигра неверојатен меч. Во дуелот против Сакраменто Кингс тимот постигна 154 поени - најмногу во историската франшиза. На гости во "Голден уан центар",...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО