Почетна тагови јута

таг: јута

NBA со Димитар Младеновски-Најдобрата резерва (ВИДЕО)

Кошаркарот на Јута Џез, Џордан Кларксон е избран за најдобар шести игра во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Тој во трката за...

NBA со Димитар Младеновски-Драматична и тензична неделна вечер (ВИДЕО)

Интересна NBA вечер сочинета од 4 плејоф дуели. Најпрво, првопласираната Филаделфија по тешка и непоштедна борба успеа да го одбрани домашниот терен против тимот...

NBA со Димитар Младеновски-Богданович со животна партија (ВИДЕО)

Фантастична вечер на Бојан Богданович. Јута славеше над Денвер со 127-120, во меч на кој хрватскиот репрезентативец уфрли 48 поени.Богданович имаше одличен процент на...

NBA со Димитар Младеновски-Историска победа на Јута (ВИДЕО)

Јута Џез одигра неверојатен меч. Во дуелот против Сакраменто Кингс тимот постигна 154 поени - најмногу во историската франшиза. На гости во "Голден уан центар",...

NBA со Димитар Младеновски-Јута руши рекорди (ВИДЕО)

Тимот на Јута Џез продолжува да реди победи и да руши рекорди. Синоќешниот триумф над Чикаго (113-106) е рекорден 21 по ред на домашен...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Домашна доминација

Шампионот, Лос Анџелес Лејкерс ја прекина серијата од четири порази стигнувајќи до (конечна) победа на домашнен терен против Портланд Треил Блејзерс (102-93). Леброн Џејмс...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Пиштолот” Маравич и неговата перфектна стрелба (ВИДЕО)

"Пистол" Пит Маравич претставува еден од најголемите шоумени кој се појавиле на кошаркарските терени. Овој прекален стрелец поседуваше стил на игра која беше пред...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Џезерите” не запираат (ВИДЕО)

Кошаркарите на Јута Џез ја продолжила импресивната победничка серија  остварувајќи ја 19-та победа во последните 20 натпревари. Во дуелот на првопласираните тимови од Истокот...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Џезерите” се сеуште на врвот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Јута Џез ја одбранија моменталната прва позиција во западната конференција како и во целата NBA лига. Остварувајќи ја 16-та победа во досегашни...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Најдобриот тим кој никогаш не освои титула...

Кога ке се погледне низ годините, еден од најдобрите тимови кој се појавиле во најсилната лига на Светот е тимот на Јута Џез, од...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
23.8 ° C
25.6 °
23.8 °
73 %
1kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО