Почетна тагови Џордан Кларксон

таг: Џордан Кларксон

NBA-“Гризлис” на чекор до елиминација / “Волшебниците” не се предаваат

Јута Џез е на чекор до пласман во следната рунда по синоќешната победа (од 120-113) над Мемфис Гризлис. "Џезерите" триумфираа на гостински терен најмногу...

NBA со Димитар Младеновски-Најдобрата резерва (ВИДЕО)

Кошаркарот на Јута Џез, Џордан Кларксон е избран за најдобар шести игра во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Тој во трката за...

NBA со Димитар Младеновски-Стеф Кари го запре најсилниот тим во NBA...

Во возбудлив и крајно неизвесен меч, Голден Стејт Вориорс ја порази Јута Џез - лидерот во NBA. Конечни 119-116 во "Чејс центар" за трета...

NBA со Димитар Младеновски-Историска победа на Јута (ВИДЕО)

Јута Џез одигра неверојатен меч. Во дуелот против Сакраменто Кингс тимот постигна 154 поени - најмногу во историската франшиза. На гости во "Голден уан центар",...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
23.8 ° C
25.6 °
23.8 °
73 %
1kmh
0 %
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °
Sun
35 °
Mon
36 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО