Почетна тагови Тајсон Фјури

таг: Тајсон Фјури

БОКС КОРНЕР-Усик го порази Фјури и стана линеарен шампион (ВИДЕО)

После цели 24 години имаме неприкосновен шампион во тешка категорија. Тоа е украинецот Александар Усик, кој на долгоочекуваниот дуел...

БОКС КОРНЕР-Се врати “Бронзениот бомбардер” (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер се врати во рингот. Синоќа во преполниот "Барклеј центар" во Бруклин, "Бронзениот бомбардер" го потсети Светот на својата разорно силна десна рака. Во...

Бокс корнер-Украинскиот “витез” ги одбрани појасите (ВИДЕО)

Рано утрово се случи долгоочекуваниот реванш за титулите во тешка категорија помеѓу актуелниот шампион, Александар Усик и поранешниот шампион Ентони Џошуа. По 11 месеци од...

Бокс корнер-Кличко најави враќање во рингот

Владимир Кличко најавува кам-бек во рингот. Украинската легенда е решен повторно да боксува. Главната цел му е да го урне рекордот на Џорџ Формeн како...

Бокс корнер-Тајсон Фјури доминираше пред преполниот “Вембли”

Во една од највозбудливите борби годинава, актуелниот линеарен шампион Тајсон Фјури го задржа својот трон. "The Gypsy king" успеа да го порази својот сонародник Дилиан...

Бокс-Фјури ќе го брани тронот против крволочниот сонародник

Конечно е познато кога Тајсон Фјури ќе ја брани круната (во WBC категорија) како и против кого ќе го стори истото? На 23 Април 2022,...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Една од највозбудливите борби до сега

Рано сабајлево, бевме сведоци на една од највозбудливите борби до сега. Тајсон Фјури дојде до својата втора последователна победа во третиот дуел со Дионтеј...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Бомбардерот” од Алабама (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер, според многумина е боксерот со најсилен удар на сите времиња. За боксерските експерти, тој епитет е дискутабилен. Но, секако дека разорната десна рака на...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Како Тајсон Фјури го детронизира Владимир Кличко?...

Во боксот, најмалите детали може да направат огромна разлика. Toa e осебно воочливо кога станува збор за психолошка игра на зборови и вртоглаво висока самодоверба. Една...

Неверојатно: Мајк Тајсон ќе се бори против Фјури!

Majк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури! Долго се пишуваше за можните противници, но никој не можеше да очекува дека еден од противниците на Тајсон ќе...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО