Почетна тагови милано

таг: милано

Претставување на најдоброто од Европа (ВИДЕО)

Пред нас е нова сезона во најквалитетно европско натпреварување, Евролигата. Во текот на летниот преоден рок бевме сведоци на многу промени и драстични поместување во...

Лацио го сруши Интер (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од третото коло во Серија А, Лацио го пречека Интер. Дуелот во Рим донесе многу возбуда. Како и ланската сезона во меѓусебниот...

Италијанскиот шампион исклучително ефикасен на стартот од првенството (ВИДЕО)

Милан успешно ја започна одбраната на титулата. Актуелниот Италијански шампион, ја започна сезоната триумфално во ефикасен меч на својот “Сан Сиро” против Удинезе кој заврши...

Милан носи ново засилување од Англија? (ВИДЕО)

Милан е пред потпис со силен дефанзивец. Џафет Танганга од Тотенхем е пред премин во шампионот на "чизмата". Според италијанските медиуми преговорите за негов ангажман...

Милан ги претстави новите дресови

Италијанскиот шампион (официјално) ја претстави својата "домашна варијанта" за сезоната 2022/2023. Пума е повторно производител на дресовите на "росонерите", а по продолжувањето на актуелниот договор...

Дибала се сели во Милано

Откако се реши да не го продолжи договорот со Јувентус, Паоло Дибала има нов клуб. По седум години поминати во клубот од Торино, аргентинскиот репрезентативец...

Аргентинскиот бисер пристигнува на “Сан Сиро” (ВИДЕО)

Милан по освојувањето на титулата интензивно се подготвува за следните предизвици. По објавувањето за трансферот кој е речиси готов и треба да го доведе Дивок...

Милан нуди нов договор за лавовско храбриот Златан

По разговорот и проценката на мојот драг пријател Симон Капчев, ја пренесуваме следнава информација. Тренерот на Милан, Стефано Пиоли потврди дека Златан Ибрахимович ќе добие...

“Бикот” доаѓа на Сан Сиро

Нови вести од Милано. Медиумите во Италија пренесуваат за новиот потег на Паоло Малдини. Имено техничкиот директор на "росонерите" веќе од поодамна е во контакт...

Дибала пред премин во ривал за преполовена плата

Се појасно е дека Пауло Дибала ќе го напушти Јувентус. Информациите кој секојдневно доаѓаат од Апенините го поврзуаат аргентинскиот репрезентативец со Милански Интер. "Газета дело...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО