Почетна тагови Маркус Смарт

таг: Маркус Смарт

NBA-Бостон со прво засилување за следното првенство

Пред престојниот драфт кој ќе се одржи во текот на утрешниот ден, ја имаме и првата размена на играчи. Бостон Селтикс го донесе Кристапс Порѕингис....

NBA-Одбраната на Бостон ги реши “воините” (ВИДЕО)

Рано сабајлево, "воините" и "келтите" ја продолжија својата финална пресметка. По фуриозната прва четвртина и водството на домаќините од 11 поени предност (33:22) на полувреме...

NBA-Селтикси во големото финале (ВИДЕО)

Бостин Селтикс се пласира во NBA финалето. Во решавачкиот седми натпревар, "селтикси" триумфираа со 100:96. По тешкиот старт на првенството ова е вистински успех за...

NBA-Селтикси го вратија ударот (ВИДЕО)

Бостон Селтикс го врати ударот. Рано сабајлево, "селтикси" успеаа да извојуваат голема победа во вториот меч со 127:102 и израмнија на 1:1 во финалето на...

NBA-“Жешките” го зададоа првиот удар (ВИДЕО)

Мајами Хит поведе со 1:0 во финалето на Истокот против Бостон Селтикс. "Жешките" го одбранија домашниот терен со одлична трета четвртина која ја добија со...

NBA-Тејтум донесе мајсторка за “селтикс” (ВИДЕО)

Бостон Селтикс успеа да се избори за решавачки седми меч против актуелниот шампион. Рано сабајлево "селтикси" успеаа да извојуваат голем победа на гости од 108:95....

NBA-Бостон експресно го “збриша” Бруклин (ВИДЕО)

Бостон Селтикс експресно ја заврши задачата против својот противник во првото коло на годинашниот плејоф. Иако пред почетокот на сезоната важеа за еден од најголемите...

NBA-Бостон покажа дека е повеќе од сериозен (ВИДЕО)

На натпревар во кој се очекуваше домаќинот (конечно) да го врати ударот и да се врати во серијата, гостите од Масачусец испратија силна и...

NBA-Прв пат по 25 години најдобриот дефанзивец е бек

Бекот на Бостон Селтикс, Маркус Смарт е избран за најдобар дефанзивец во тековното првенство. Смарт доби 257 поени во гласањето на повеќе од 100 новинари...

NBA-Селтикси до седма победа по ред (ВИДЕО)

Синоќа, Бостон го пречека Денвер во обид да ја продолжи одличната серија. "Селтикси" одиграа силна колективна кошарка што на крајот резултираше со седми триумф по...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО