Маж со пушка се шета кај Кванташки пазар, очевидци тврдат дека убива кучиња

579

Возрасен маж е забележан со пушка во околината кај поранешна А1 телевизија, кај Кванташки пазар.

Очевидци тврдат дека тој убива кучиња скитници, а на социјалните мрежи се објавени фотографии од него и од неговото возило.

Според објавите на „Фејсбук“ тој е пријавен во полиција.