Почетна тагови ливерпул

таг: ливерпул

На “Сити граунд” пристигна и шестото засилување

Нотингем Форест не престанува со засилувања. По објавата за ангажирање на петото ново име во составот, Омар Ричардс (кој пристигна од Бајерн Минхен) повратникот во...

Стерлинг стигна во Челзи (ВИДЕО)

Англискиот репрезентативец, Рахим Стерлинг преминува во Челзи. Лондонскиот клуб ги договори деталите со Манчестер Сити и по долги преговори, конечно го ангажира 27-годишниот играч. Сумата...

Се рализира најголемиот трансфер во историјата на Ливерпул (ВИДЕО)

Дарвин Нуњез пристигнува во Ливерпул. Според англиските медиуми, неговиот досегашен клуб Бенфика и англискиот тим ги договориле условите и се чека само на официјализација на...

NBA-“Кралот” планира да купи свој NBA тим

Откако "Форбс" го прогласи за првиот активен играч чие ботатство надмина милијарда долари, Леброн Џејмс ги најави своите планови за во иднина. Според американските медиуми,...

Милан го договори првото засилување за следната сезона

Веќе пишувавме за иднината на белгискиот репрезентативец, Дивок Ориги. https://www.mkvesti.mk/origi-na-izlezna-vrata/?fbclid=IwAR1ihJlht6LgmwiwFKjKDxOUz5VDx1z5iCrnp4OiBsyi86WtLiFEuzgSINw На ден пред најважниот меч во сезоната и борбата за титулата, Милан веќе го договори првото...

Ориги на излезна врата

Дивок Ориги е на излезна врата од “Енфилд”. Според последните информации кој доаѓаат од “островот”, белгискиот интернационалец бесплатно ќе го напушти Ливерпул. Главна причина е...

Младата француска ѕвезда пред премин во голем клуб

Младата француска ѕвезда, Аурелиен Чоуамени го привлече вниманието на фудбалската јавност со својата зрела игра во дресот на Монако. 22-годишниот играч од средниот ред веќе...

Ливерпул ќе направи трансфер бум и ќе ангажира поранешен фудбалер на...

Јасно е дека тимот на Ливерпул ќе се обиде до крајот на преодниот рок кој им дозволува да купуваат играчи од пониските лиги во...

Видео: Хаос на прославата во Ливерпул – 300 навивачи два часа...

Полицијата била гаѓана со различни предмети, а дел од униформираните полицајци биле нападнати од навивачите во центарот на Ливерпул во петокот навечер, кога се...

Клоп проговори за Кутињо и откри дека сакал да го врати...

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо вчера официјално беше претставен како нов фудбалер на Баерн Минхен. Кутињо во Баерн пристигна на едногодишна позајмица од Барселона, а Баварците...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО