Почетна тагови Џру Холидеј

таг: Џру Холидеј

NBA-Најинтересното од синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешната NBA програма. Њу Јорк Никс гостуваше во главниот град а нивниот "Аll-Star" пружи одлична претстава. Џулиус Рендл го израмни својот личен рекорд...

NBA-Шампионот изненаден дома, драматично во Хјустон (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Шампионот беше непријатно изненаден пред своите навивачи. Голден Стејт Вориорс го пречека младиот тим на Индијана Пејсерс. Балансираниот напад на гостите...

NBA-“Лејкерси” го освоија Милвоки (ВИДЕО)

Милвоки Бакс го пречека Лос Анџелес Лејкерс рано утрово. Во дуелот на два поранешни NBA шампиони, гостите од Калифорнија се радуваа на победата од 133:129....

NBA-Милвоки го врати ударот (ВИДЕО)

Актуелниот шампион, Милвоки Бакс извојува голема победа на гостински терен и поведе со 3:2 против Бостон Селтикс. "Елените" успеаа да се вратат во последната четвртина...

NBA-Борба до последните секунди во Милвоки (ВИДЕО)

Милвоки и Бостон ја продолжија својата борба за пласман во финалето на истокот. По победата на актуелниот шампион на првиот меч, "селтикси" го вратија ударот...

NBA-Борба за врвот на истокот (ВИДЕО)

Синоќа се судрија два од најдобрите тимови во источната конференција. Шампионот Милвоки Бакс го пречека Мајами Хит во меч кој се решаваше во последните секунди....

NBA-Актуелниот шампион во поход кон врвот (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во одличен ритам. Милвоки Бакс стигна до својата 8-ма победа по ред.Во синоќешниот натпревар против Шарлот Хорнетс, "бакси" во неизвесна завршница успеаа...

NBA-Судир на последните два шампиони (ВИДЕО)

Синоќа, се судрија последните два NBA шампиони. Актуелниот првак, Милвоки Бакс го пречека Лос Анџелес Лејкерс, во "Фисерв" форум, Висконсин. На почетокот од натпреварот, агресивниот...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Трансфер треската продолжува

Сведоци сме на исклучително возбудлив период на трансфер пазарот во NBA лигата. Следува осврт на неколку размени кој можат да имаат огромно значење за...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО