ВИДЕО: Црвена Звезда демолиранa по само едно полувреме против ПСЖ

0
285

Францускиот првак ПСЖ ја покажа сета своја моќ веќе по првото полувреме во мечот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите.

Парижани водат со 4-0 по првите 45 минути кои српскиот шампион нема по добро да ги памети. Како тргнала работата на Црвена Звезда вечерва и се пишува црно.

Се играше 37. минута кога кавани стрелаше за 3-0, додека во листата на стрелците се запиша и Ди Марија кој погоди за 4-0 на три минути пред крајот на првиот дел.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here