ВИДЕО: Црвена Звезда демолиранa по само едно полувреме против ПСЖ

327

Францускиот првак ПСЖ ја покажа сета своја моќ веќе по првото полувреме во мечот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите.

Парижани водат со 4-0 по првите 45 минути кои српскиот шампион нема по добро да ги памети. Како тргнала работата на Црвена Звезда вечерва и се пишува црно.

Се играше 37. минута кога кавани стрелаше за 3-0, додека во листата на стрелците се запиша и Ди Марија кој погоди за 4-0 на три минути пред крајот на првиот дел.

loading...