На крајот ќе станат пријатели. Бил Гејтс со поддршка на Доналд Трамп: Тоа што му го направија не е фер (видео)

53

Бил Гејтс почна да дава интервјуа како на филмска лента. Основачот на Мајкрософт го изнесе својот став за екс претседателот на САД во новото интервју.

Бил Гејтс смета дека твитер и другите социјални мрежи треба да го пуштат Доналд Трамп на нивните платформи, и покрај тврдењата на поранешниот претседател за изборна кражба.

Мислам дека во одреден момент веројатно ќе му биде дозволено да се врати и веројатно треба да биде повторно активно присутен на социјални изјави Гејтс за CNBC.

Гејтс сугерираше дека твитер може да ги обележи објавите на Трамп откако ќе го врати на платформата.

Чудно е кога ќе кажете дека изборите биле украдени без никакви факти и колку е тоа штетно, рече Гејтс.

Инаку, Доналд и Меланија Трамп беа видени заедно во јавноста на Денот на заљубените, првпат откако ја напуштија Белата куќа на 20 јануари.

Откако го напуштија Вашингтон на денот на инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден, парот се врати во имотот Мар-а-Лаго во Флорида.

Тие продолжија да живеат мирен живот, а Меланија дури ги избриша сите претходни објави на Инстаграм, пред да објави две објави на Денот заљубените, но во ниту една не го спомена сопругот Доналд.

Сепак, Доналд и Меланија го поминаа заедно празникот на 14 февруари, уживајќи во романтичен оброк во Мар-а-Лаго, според фотографиите објавени од еден корисник на Инстаграм.