Почетна тагови Џордан Пул

таг: Џордан Пул

NBA-Богата Божиќна вечер (ВИДЕО)

Синоќа и рано утрово се одржаа натпреварите од "Божиќната" NBA програма. Најпрво Њу Јорк Никс ја пречека Филделфија 76ерс. Во интересен и крајно неизвесен натпревар, гостите...

NBA-Шампионот го истури бесот врз “спарси” (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс се враќа во игра. Шампионите, сиот свој бес го "истурија" врз младиот тим на Сан Антонио Спарс. Пред своите навивачи во "Чејс...

NBA-Лејкерси конечно победија, шампионите повторно поразени од аутсајдер (ВИДЕО)

Најинитересното од синоќешните NBA натпревари. Лос Анџелес Лејкерс конечно ја остварија првата победа сезонава, победувајќи го Денвер Нагерс со 121:110. Најдобар во тимот повторно беше Леброн...

NBA-“Лејкерси” сеуште не знаат за победа (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс го пречека Портланд Треил Блејзерс, во обид да стигне до својата прва победа сезонава. Гостите од Орегон имаа поинакви планови. Во натпревар...

NBA-Видео од судирот помеѓу Грин и Пул!

Веќе објавивме за инцидентот на тренингот на Голден Стејт Вориорс, помеѓу Дрејмонд Грин и Џордан Пул. https://www.mkvesti.mk/nba-voinite-se-sudrija-megju-sebe/?fbclid=IwAR1gjmCOjdXIFYQ8UnFVB3QaPUpfszP6dxtaAYgQU3Hc91nOFQE0K3F6XVQ На социјалните мрежи исплива видео запис од несекојдневната ситуација....

NBA-“Воините” се судрија меѓу себе!

Рано утрово стигна исклучително несекојдневна вест од NBA. Според еминентниот "Спорт Илустрејд", на последниот тренинг на Голден Стејт Вориорс дошло до физичка пресметка помеѓу Дрејмонд...

“Воините” го вратија ударот (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс израмни на 1:1 во финалната серија против Бостон Селтикс. Рано сабајлево, "воините" го покажаа сиот свој офанзивен арсенал и со фантастичната трета...

NBA-Воините се вратија од -19 (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс поведе со 2:0 во финалето на западната конференција против Далас Маверикс. Рано сабајлево, "воините" славеa со 126:117 и покрај тоа што на...

NBA-Драматично во Мемфис (ВИДЕО)

Мемфис Гризлис и Голден Стејт Вориорс ја започнаа својата битка за пласман во финалето на западната конференција. Првиот натпревар ги оправда очекувањата. Во меч кој...

NBA-Јута ги здроби воините (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс допатува во Солт Лејк Сити во обид да стигне до својот 10-ти триумф по ред. Домаќините имаа сосема други планови. Јута (иако...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО