Почетна тагови Девин Букер

таг: Девин Букер

Започна новата NBA сезона (ВИДЕО)

Рано утрово започна 78-та NBA сезона. На програмата имаше два натпревари. Денвер Нагетс најпрво ги прими шампионските прстени а потоа го пречека Лос Анџелес Лејкерс. "Нагетси" одиграа...

NBA-Донован Мичел постигна 71 поен!!! (ВИДЕО)

Новата година само што започна а веќе имаме едно фантастично поентерско достигнување. Рано утрово Кливленд Кавалирс го пречека Чикаго Булс. Во ултра ефикасен натпревар "Кавси" победија...

NBA-Поентерска експлозија на Девин Букер (ВИДЕО)

Феникс се судри со Њу Орлеанс, а Девин Букер приреди вистинско поентерско шоу. Младиот бек постигна 58 поени (со одличен процент на реализација од 60%)...

NBA-Бостон Селтикс со целосна доминација во дербито (ВИДЕО)

Од синоќешните натпревари го издвојуваме дербито помеѓу најсилните од Истокот и Западот. Во дуелот помеѓу најдобропласираните тимови во двете конференции, доминираше само еден тим. Бостон го...

NBA-Девин Букер со историско достигнување (ВИДЕО)

Девин Букер постигна историско достигнување. На синоќешниот натпревар против Чикаго, младата ѕвезда постигна 51 поен со фантастичен процент на шут од поле со над 80%. Овој...

NBA-Eфикасна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Рано утрово, се одиграа четири NBA натпревари. Само 24 часа откако ги одмерија силите, Сан Антонио Спарс и Лос Анџелес Лејкерс повторно се најдоа еден...

NBA-Аризона прежешка за актуелниот шампион (ВИДЕО)

Рано утрово, Феникс Санс го пречека Голден Стејт Вориорс. "Сонцата" на овој меч потврдија дека ланското "плеј-оф" фиаско е далеку зад нив. Тимот од Аризона...

NBA-“Лејкерси” сеуште не знаат за победа (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс го пречека Портланд Треил Блејзерс, во обид да стигне до својата прва победа сезонава. Гостите од Орегон имаа поинакви планови. Во натпревар...

NBA-Рафална стрелба на синоќешните натпревари (ВИДЕО)

Исклучително ефикасна NBA ноќ. Мемфис гостуваше во Хјустон а Џа Морент повторно на дело ја покажа својата игра и врвната форма на стартот од првенството....

NBA-Возбудлива ноќ во најсилната лига (ВИДЕО)

Од синоќешната NBA програма ги издвојуваме најинтересните. Далас Маверикс гостуваше во Феникс. Во дуелот на ланските плејоф противници беше неизвесно до последните секунди. Гостите од...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО