Почетна тагови Дерик Роус

таг: Дерик Роус

NBA-Започнува преодниот рок

Ви го пренесуваме најинтересното од првиот ден на официјалното отварање на преодниот рок. -Кајри Ирвинг останува во Далас. За тригодишна верност ќе добие (цели) 126...

NBA-На денешен ден Дерик Роус “полета” во Феникс (ВИДЕО)

Дерик Роус има посебно место во срцата на кошаркарсите фанатици. Неговата специфична приказна го прави еден од најомилените кошаркари на денешницата. На овој датум (пред...

NBA-Кардиак Кемба (ВИДЕО)

Поради повредите на играчите како и "ковид протоколите", ростерот на "никси" е сериозно истенчен. Дерик Роус ќе отсуствува најмалку осум недели поради операција на...

NBA-Чикаго е повторно лидер (ВИДЕО)

По синоќешниот триумф над Њу Јорк Никс, Чикаго е повторно на врвот на Источната конференција.Динамичниот бековски тандем на “биковите” постигна вкупно 52 поени, и...

NBA-Шпанска фурија среде Њу Јорк (ВИДЕО)

Најинтересниот меч од синоќешната програма се случи во најпознатата арена во Светот. Првото полувреме беше исполнета со течна и атрактивна игра. Дерик Роус, максимално ја...

NBA-Црните серии заминаа во историја (ВИДЕО)

Највозбудливиот NBA натпревар рано сабајлево, се случи во "АT&T" центарот во Тексас, помеѓу Сан Антонио Спарс и Лос Анџелес Лејкерс. Гостите од "Ел Еј"...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Њу Јорк со нова приказна

По подолго време, големиот Њу Јорк повторно има сериозен и конкурентен тим, на задоволство на многубројните фанови ширум Светот. Прва опција во тимот е играчот...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Њу Јорк од ден на ден е...

Кемба Вокер се враќа дома. Искусниот плеј, родум од Бронкс, се договори со управата на Оклахома сити да му биде “откупен” договорот откако кај...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Пеколен старт на преодниот рок

Синоќа, официјално започна преодниот рок во NBA. Секоја година токму овој период е исклучително возбудлив поради ангажманот на играчите и нивните идни дестинации. На...

NBA со Димитар Младеновски-Најинтересно во Њу Јорк (ВИДЕО)

Најнеизвесен натпревар од синоќашната NBA програма се одигра во легендарниот "Медисон Сквер гарден". Њу Јорк Никс го пречека Шарлот Хорнетс во меч на кој...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО