Почетна тагови црвена ѕвезда

таг: црвена ѕвезда

Ново NBA засилување во Белград (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда продолжува сериозно засилува. Ново име во тимот од Белград е поранешниот NBA плејмејкер, Шабаз Непиер. 32-годишниот бек доаѓа од Олимпија Милано со кој ланското...

Грчките великани почнаа со засилувања

Од ден во ден се зголемува бројот на играчи кој ја менуваат средината. Последен во низата на кошаркари кој на почетокот на следното првенство ќе...

Најдоброто од Ненад Димитријевиќ (ВИДЕО)

Нашиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ ја одигра најдобрата сезона во досегашната кариера. 25-годишниот бек ја освои шампионската титула во Руската "ВТБ лига"со УНИКС Казан и беше...

Австралискиот MVP се сели во Белград (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда доведе уште едно странско засилување. Станува збор за американскиот бек Џејлен Адамс. Адамс е 26-годишен плејмејкер родум од Балтимор (Мериленд). Има кратко NBA...

Српскиот шампион го доведе “лавот” од Гана (ВИДЕО)

Црвена Ѕвезда доведе уште едно странско засилување. Бенџамин "Бен" Бентил по освојувањето на италијанското првенство со Олимпија Милано, се сели во Белград и следната сезона...

Панатинаикос сериозно се засилува

Грчкиот гигант Пантинаикос сериозно се подготвува за следното првенство. Откако го ангажираа литванецот Мариус Григонис кој пристигна од ЦСКА Москва, "зелените" ја пополнија плејмејкерската позиција...

Ѕвезда секојдневно продолжува со доведување нови адути

Српските великани, Црвена Ѕвезда и Партизан секојдневно промовираат по еден нов играч. Низата ја продолжи "ѕвезда" која објави нов адут за следното првенство. Додека се...

Ѕвезда не запира! Хасан Мартин пристигнува во Белград! (ВИДЕО)

Релацијата помеѓу Црвена Ѕвезда и Олимпијакос е добро позната. Тимот од Белград и тимот од Атина се "побратимени", и нивниот одличен однос е еден од...

Ѕвезда доведе сериозно засилување (ВИДЕО)

Српскиот репрезентативец доаѓа дома. Немања Недович се враќа во дресот на "црвено/белите" по пауза од 10 години. 31-годишниот кошаркар својата професионална кариера ја започна во...

(ВИДЕО) Атрактивна навивачка на Ц. Звезда ја крена маичката и ги...

Екипата на Црвена Звезда синоќa го одигра првиот меч од плеј-офот за пласман во Лигата на шампионите. Мечот во Берн заврши нерешено (2-2), а на...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО