Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата!

531

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле четирите тркала од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако утрово го нашол возилото подигнато на цигли случајот го пријавил во полиција.