(ФОТО) Борко испрати силна порака по победата над Исланд: Сакајте си ја својата држава и народ

2376

Репрезентативниот голман на македонската ракометна селекција, Борко Ристовски, пола час по полноќ се огласи преку својот профил на „Фејсбук“.

Тој објави победнички селфи со селекторот Данило Брестовац, а под истото напиша:

„Честито ватрено крштевање селекторе. Да ти се множат победите.  Нов селектор, нова тактика, нова победа. Сакајте си ја својата држава и народ“, гласеше пораката на искусниот Борко.