Почетна тагови кражба

таг: кражба

Германската полиција уапси Македонец, а потоа останале фрапирани

Македонски државјанин предводел петчлена криминална група што „опепирала“ низ Германија. Уапсени биле во трговски центар во Дортмунд, по што полицајците откриле дека водачот на...

Синоќа го паркирал „голфот“, а утрово го нашол без тркалата!

Ноќеска во скопската населба Чаир, кај маркетот „Метро“ непознати сторители ги извадиле четирите тркала од паркирано возило и си заминале. Сопственикот откако утрово го...

Поранешен вработен на „Мајкрософт“ украл 10 милиони долари: Како ги земал...

Поранешен вработен на Microsoft бил обвинет, како го дефинираат истражнитеоргани , во спроведувањето на шема за кражба на 10 милиони долари во дигитална валута , пренесува...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
fog
3.5 ° C
4.4 °
2 °
100 %
0.5kmh
40 %
Sun
10 °
Mon
10 °
Tue
11 °
Wed
11 °
Thu
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО