NBA со Димитар Младеновски-Најдобрата резерва (ВИДЕО)

456

Кошаркарот на Јута Џез, Џордан Кларксон е избран за најдобар шести игра во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Тој во трката за оваа награда беше подобар од својот соиграч Џо Инглс и плејмејкерот на Њујорк Никс, Дерик Роуз.

Кларскон сезонава просечно по натпревар бележеше 18.4 поени и беше еден од најзаслужните за тоа што „џезерите“ го освоија првото место во Западната конференција. За сјајниот поентер пишувавме уште пред почетокот на сезоната. Вреди да се прочита.

NBA FAN

Димитар Младеновски

NBA колумна на Димитар Младеновски-Поентерската машина која сите ја посакуваат (ВИДЕО)