NBA-Шампионот не го преживеа осилото (ВИДЕО)

233

Актуелниот шампион, Милвоки Бакс го положи оружјето пред младиот тим на Шарлот Хорнетс.

Синоќа во “Спектрум” центарот, “стршлените” повторно пружија одлична игра и стигнаа до третата победа во низа. Мечот изобилуваше со поентерски серии на двете екипи. Бекот поентер, Тери Розиер беше прв стрелец за Шарлот со 27 постигнати поени, следен од Лонзо Бол кој постигна 23 и Мајлс Бриџис со 17 поени. На спротивната страна Крис Миделтон постигна 27 поени а Јанис Антетокумпо 26, недоволно за гостински триумф.

Со добрата игра во последно време, Шарлот стигна до 8-та позиција на Истокот. Милвоки, по двата пораза еден по друг во моментов е четврто пласиран тим.

NBA FAN

Димитар Младеновски