Почетна тагови Шарлот Хорнетс

таг: Шарлот Хорнетс

Реал и Барса во лов на најдобриот шпански центар

Реал Мадрид и Барселона водат жестока трка на трансфер пазарот. Според информациите кој ни пристигаат од престижниот "hoops hype", двата шпански гиганти се борат за...

Ретро NBA-Најдобриот “плеј” од Њу Јорк = Кени Андерсон

Кенет Андерсон, роден на 9-ти Октомври 1970 година во Квинс (Њу Јорк). Уште од најрана возраст, младиот Кени беше сметан за еден од најдобрите плејмејкери...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Потенцијалот и кариерата на Дерик Колмен

Дерик Деметриус Колмен, роден 21-ви Јуни 1967 година во Мобајл (Алабама). Израснат е во Детроит (Мичиген) каде ги прави своите кошаркарски почетоци, во средното...

Ретро NBA-Дел Кари = Таткото на најголемиот шутер

Вардел Стивен Кари Сениор, роден на 25 Јуни 1964 година во Харисонбург, Вирџинија. Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Форт Дефиенс, каде завршува...

NBA-“Birdman” = еден од најуникатните ликови во историјата

Кристофер Клаус Андерсен, роден на 7-ми Јули 1978 година во Лонг Бич, Калифорнија. Пораснат е во малата Ајола, Тексас. Андерсен потекнува од семејство на...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

Ретро NBA-Чикаго го разби “осилото” во Шарлот (ВИДЕО)

На денешен ден во 1996-та година, Чикаго гостуваше на Шарлот. Дуелот во Северна Каролина го одбележа одличниот напад на “Биковите”.  Конечни 117:93 за тимот од...

NBA-“Летачкото момче” кое требаше да биде новиот Кевин Гарнет

Приказната на Дариус Мајлс е една од најинтересните и истовремено најтрагичните. Како еден од најголемите таленти во САД успеа да стигне до височините и експресно...

NBA-Јокич брилијантен, нова стрелба од тандемот на Бруклин (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Денвер го пречека Шарлот и следуваше неизвесен дуел. Иако домаќините важеа за фаворити, гостите од Северна Каролина пружија достоен отпор. Фантастичната...

NBA-Ембид незапирлив, во Њу Орлеанс и Атланта најнеизвесно (ВИДЕО)

Најинтересното од синоќешните NBA натпревари. Филаделфија го пречека Шарлот, а Џоел Ембид имаше партија за паметење. Еден од најдобрите центри во лигата постигна 53 поени...
Скопје
clear sky
21.8 ° C
21.8 °
21.8 °
64 %
2.1kmh
0 %
Sat
26 °
Sun
27 °
Mon
29 °
Tue
25 °
Wed
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО